7. in 8. oktobra bo v Piranu potekalo Državno prvenstvo v podvodni fotografiji in odprto prvenstvo v podvodni fotografiji DRM Open 17!
Na prvenstvu lahko sodelujejo le lastniki digitalnih fotografskih aparatov. Način tekmovanja je standarden - tekmovalci imajo pet ur časa, da pod vodo posnamejo fotografije, ki ustrezajo trem kategorijam - Širokokotna, Riba in Makro.

Obe tekmovanji sta tesno povezani, saj vsi udeleženci tekmujejo na odprtem prvenstvu in hkrati na državnem, če izpolnjujejo potrebne pogoje.

Odprtega prvenstva v podvodni fotografiji DRM Open se lahko udeležijo vsi uporabniki digitalnih fotoaparatov (DSLR ali compact), ki lahko izbirajo med dvema tekmovalnima skupinama:
- DSLR - Obvezna tekmovalna skupina za uporabnike digitalnih aparatov z izmenljivimi objektivi
  (DSLR, DSLM, mirrorless, system…).
- Kompakt - Tekmovalna skupina, ki je namenjena zgolj uporabnikom kompaktnih digitalnih aparatov
  (aparati brez možnosti menjave objektivov).

Dovoljena je korekcija fotografij z vsemi funkcijami, ki jih omogoča fotoaparat. Korekturo se lahko izvaja le, ko je aparat še zaprt v podvodnem ohišju.

Tekmovanja DRM Open 17 se lahko udeležijo vsi tekmovalci, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:
- Potapljaško izkaznico (potrdilo potapljaške kategorije).
  Tekmovalci z začetno potapljaško kategorijo (P*, OWD...) se morajo potapljati v paru (podrobnosti v razpisni dokumentaciji)!
- Podpisano izjavo odgovornosti in zdravstveni zmožnosti (obrazec dobijo ob verifikaciji)
- Plačilo kotizacije-startnine.

Udeleženci tekmovanja DRM Open 17 se lahko obenem udeležijo tudi državnega prvenstva, v kolikor ustrezajo vsem kriterijem.
Državnega prvenstva se lahko letos udeležijo vsi tekmovalci z digitalno fotografsko opremo (DSLR, compact...), ki izpolnjujejo naslednje pogoje:
- Veljavno člansko izkaznico SPZ za tekoče leto
- Športno licenco SPZ za tekoče leto
- Potapljaško izkaznico (potrdilo potapljaške kategorije).
- Podpisano izjavo odgovornosti in zdravstveni zmožnosti (obrazec dobiljo ob verifikaciji)
- Plačilo kotizacije-startnine ob verifikaciji

Startnina za tekmovalca znaša 40€, za model pa 30€. V primeru, da tekmovalec ali model hkrati tekmuje v razvrstitvi za odprto in državno prvenstvo, plača le eno startnino za obe tekmovanji.

Aktualnim članom Slovenske Potapljaške Zveze (SPZ) se prizna 5€ popusta pri štartnini za tekmovalce.

V startnino je všteto:
- Uporaba centra Sub-net Piran na dan tekmovanja (sobota)
- Malica v soboto dopoldan
- Skupno kosilo v nedeljo popoldan
- Brezplačna uporaba parkirišča »Fornače« na dan tekmovanja (sobota)

Fotografije iz obeh tekmovanj in vseh kategorij bo ocenjavala enotna žirija sestavljena iz elitnih imen v podvodni fotografiji.

Prijave
Prijave z naslednjimi podatki:
- ime in priimek
- bivališče
- potapljaško društvo
- skupina na odprtem prvenstvu (DSLR/kompakti)
- državno prvenstvo (da/ne)
- fotoaparat (DSLR/kompakt, znamka, model)
- model (da/ne)

Prijave je potrebno poslati najkasneje do 6. oktobra na e-mail: drm-open@drm-drustvo.si.

Nagrade
Organizator bo podelil privlačne nagrade.

Urnik
Sobota, 7. oktober (Piran - Punta)
8.00 - 9.30 Verifikacija tekmovalcev in modelov (Sub-net Piran)
9.30 - 10.00 Otvoritev prvenstva